БЛАГОДІЙНА ПРОГРАМА «ДИТИНА В ЦЕНТРІ УВАГИ РЕФОРМИ ІНТЕРНАТНОЇ СИСТЕМИ»

БЛАГОДІЙНА ПРОГРАМА «ДИТИНА В ЦЕНТРІ УВАГИ РЕФОРМИ ІНТЕРНАТНОЇ СИСТЕМИ»
112852 ПЕРЕГЛЯДІВ

Обговорення проекту програми реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з одночасним розвитком послуг для дітей і сімей з дітьми в громадах Дніпропетровської області на 2019-2026 роки відбулося 21 березня 2019 року за ініціативи Дніпропетровської облдержадміністрації та Благодійної організації «Надія і житло для дітей». 
На захід зібралися понад 60 представників із 30-ти міст і сіл Дніпропетровщини. Учасниками обговорення стали батьки дітей з інвалідністю, багатодітні й прийомі батьки, випускники і працівники інтернатів, фахівці соціальної, медичної та освітньої сфер. До дискусії долучились депутати обласного та місцевого рівнів, голови об’єднаних територіальних громад і представники громадських організацій. Взяла участь у заході і віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова.

Мета цієї програми – розвинути на території Дніпропетровської області систему захисту дітей, здатну забезпечити право дитини на виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних і мати доступ до якісних послуг, відповідно до її індивідуальних потреб.

Програма передбачає:
• поетапну трансформацію/закриття закладів інституційного догляду дітей;
• розвиток доступних освітніх, медичних і соціальних послуг у громадах, відповідно до потреб дітей і сімей;
• впровадження механізмів попередження вилучення дітей із сімей, які потрапили у складні життєві обставини. Робота з дітьми і сім'ями, якщо вилучення все ж відбулося, спрямована на повернення дитини у біологічну сім'ю або влаштування у сімейні форми виховання;
• створення сімейних або наближених до сімейних умов проживання і виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

За результатами обговорення із врахуванням пропозицій учасників Програма була подана для затвердження сесією Дніпропетровської обласної ради.

«Інтернати так глибоко вросли в наше суспільство і нашу свідомість, що складно уявити життя без них. Проте сьогоднішнє обговорення в черговий раз підтвердило – дітям потрібне інше рішення. Важливо всі зусилля спрямувати на підтримку сім’ї, збільшення спроможності батьків самим виховувати дітей. Важливо чути і враховувати їх потреби. Обласна програма – це, по суті, проектно-кошторисна документація розбудови нової системи захисту дітей на наступні вісім років у Дніпропетровській області», зазначила Надія Татарчук, директор програм Благодійної організації «Надія і житло для дітей».

Міжнародна благодійна організація «Надія і житло для дітей» (Hope and Homes for Children) заснована у 1994 році та є провідним міжнародним експертом з деінституціалізації. Організація працює з дітьми, їх сім’ями й громадами в країнах Центральної і Східної Європи, Африки і Латинської Америки. Головний офіс організації розташований у Великобританії.

Відповідно до Угоди про співробітництво між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою та Представництвом благодійної організації «Надія і житло для дітей» в Україні, організація є партнером впровадження реформи системи захисту дітей і підтримки сімей.

Реформа буде реалізована шляхом впровадження деінституціалізації на території Дніпропетровської області й передбачає перехід від системи інституційного догляду і виховання дітей до системи, що забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео