У дніпровському дитячому будинку відсвяткували Маковія

У дніпровському дитячому будинку відсвяткували Маковія
197340 ПЕРЕГЛЯДІВ

До інтернату, де виховуються діти з інвалідністю, завітали благодійники зі смаколиками. Вони запросили й священнослужителів, аби ті провели службу на честь свята.

Сьогодні в православному світі відзначають свято Маковія та Елеазара, також відоме як Медовий Спас. В цей день традиційно їдять вироби з маком та медом. А в церквах проводять святкові служби на честь Маковійських великомучеників та вчителя їх Елеазара.

Міжнародний благодійний фонд  ”Солідарність” Олександра Петровського традиційно святкує цей день разом із вихованцями міського дитячого будинку з відділенням медико-соціальної реабілітації, якими  постійно опікується. Дітям  привезли  смаколики та взяли разом із ними участь у церковній службі.

“З одного боку -  віра, з іншого  - підтримка нашого фонду і на виході - дуже гарний результат. Ми будемо мати духовно розвинені особистості”, - так  про мету підтримки інтернату розповіла віце-президентка МБФ “Солідарність” Світлана Сербіна.

Раніше фонд побудував на території інтернату капличку. А сьогодні вони запросили туди секретаря Дніпровської єпархії ПЦУ та настоятеля храмового комплексу «Різдва Пресвятої Богородиці»  протоієрея Віталія Лопушанського разом із настоятельницею Свято-Благовіщенського жіночого монастиря ігуменею Наталією ( Кудрянською) та матушкою Єлізаветоюпровів, аби вони провели святкову службу. 

“У них чиста душа. Вони чисті та відверті. Вони звертаються до Бога у своїх молитвах, бо потребують такого божого благословення. Тому  ми й надалі закликаємо усіх, хто має бажання та можливість, брати участь у таких заходах”, - поділився настоятель храму ПЦУ Різдва Пресвятої Богородиці отець Віталій Лопушанський. 

Служба подарувала вихованцям дитбудинку натхнення та гарний настрій. Малеча дзвінко сміялася, коли батюшка окропляв їх святою водою. Старші діти після служби зверталися до святого отця за порадами. Він поспілкувався із кожним охочим. 

Благодійники вважають, такі зустрічі йдуть дітям на користь. За їхніми словами, настрій у сиріт з інвалідністю завжди покращується після такого спілкування. Сьогодні це було помітно неозброєним оком. П’ятнадцятирічна Валерія радо обіймає отця Віталія. 

“Это не обычный день для меня. Я, честно вам скажу, ждала их. Соскучилась за ними и рада всех их видеть”, - розповіла про свої враження від зустрічі з благодійниками та священнослужителями підопічна інтернату Валерія Петросян.

Святкову службу провів секретар Дніпровської єпархії ПЦУ та настоятель храмового комплексу « Різдва Пресвятої Богородиці»  протоієрей Віталій Лопушанський разом із настоятельницею Свято-Благовіщенського жіночого монастиря ігуменею Наталією ( Кудрянською) та матушкою Єлізаветою.

Теги: Олександр Петровський ,МБФС,Дніпро
Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео