У Дніпровському академічному українському музично-драматичному театру ім. Т. Г. Шевченка урочисто погашено марку, створену спеціально до 100 ювілею першого в країні українського театру.

Дніпро святкує в цьому році 100-річчя Дніпровського академічного українського музичного-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.
Саме він 100 років тому став першим українським театром на території нашої держави. З цього приводу, 23 серпня, Укрпошта випустила святковий конверт і тематичну марку, тираж якої складає всього 100 штук. Це збереже відомість про подію для нових поколінь.

В цей день у театри зібралися представники творчого колективу, актори та багато представники засобів масової інформації. Серед почесних гостей у залі театру були присутні президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимир Петровський, Єпископ Дніпровський та Криворізький УПЦ КП Симеон, голова обласної ради Гліб Пригунов, заступник голови Дніпропетровскоі ОДА Олег Кужман, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко, надзвичайний і повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс, почесний консул Латвії в Дніпропетровській області Петро Декальчук, радник президента Латвії з економічних питань Андіс Якобсонс, депутати Латвійського парламенту та багато інших представників влади, духовенства, громадськості та прихильників театру і мистецтва, любителів філателіі. 

На головній сцені театру, представники влади області, міста, керівництво театру та Укрпошти, а також посол Латвії в Україні — особисто поставили історичний друк на конвертах і з радістю зафіксували цей момент.

— Для нас це саме подія найбільш знакова. Хочу привітати всіх жителів Дніпра і всіх українців з тим, що першим в країні українському театру виповнилося 100 років. Дуже приємно, що ювілей збігся з Днем прапора та напередодні Дня Незалежності. Запрошую всіх дніпрян на відкриття сезону, яке відбудеться 29 серпня. Новий театральний сезон відкриє вистава «Нація», — прокоментувала подію директор театру, заслужена артистка України Оксана Петровська.
Наприкінці вечора відбувся невеличкий концерт.

За останні роки відбуваються позитивні зміни. Будується українська держава, підтримується українська культура і театр ім. Т. Шевченка не є винятком. За дуже короткий проміжок часу ми стали саідками багатьох прем’єр, які виховують патріотичне покоління.

Автор: МБФС