Як відомо, з 11 червня почне діяти безвізовий режим і до країн ЄС українці зможуть їхати з біометричним паспортом. Громадяни мають заздалегідь дізнатись про правила переміщення харчових продуктів і окремих товарів через кордон, мати при собі певну суму грошей, документ про бронювання готелю і довести мету перебування.
Батьки, які слідують із дітьми, яким не виповнилось 16 років, повинні мати при собі свідоцтво про народження дитини, нотаріально посвдчену згоду одного з батьків. Або, якщо йдеться про подорож до Турції — ID-картку.
На территорії Дніпропетровської області митний контроль можна проходити тільки в міжнародних аеропортах Дніпра і Кривого Рогу. Тамтешні відділи контролюють переміщення людей і багажів. Що стосується відвідин Кримського півострова, то в'їжджати і повертатись звідти українці мають виключно через офіційні пункти пропуску.
Нагадаємо, станом на середину травня біометричні паспорти в Україні отримали понад 3 млн 300 тисяч громадян.

Як вже раніше повідомлялося, безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки, українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів.
Безвіз не надає права на роботу, навчання в країнах ЄС. Мова йде лише здебільшого про ділові чи туристичні поїздки.
Для безвізової поїздки потрібно оформити біометричний паспорт. Старий паспорт можна лишити. Якщо в ньому є мультивіза — нею можна користуватися.
І взагалі можна не робити біометрику, а їздити зі старим закордонним паспортом, звертаючись, як і раніше, в посольства по візу.


Автор: МБФС