Через два роки Україна відмовиться від антрацитового вугілля

Через два роки Україна відмовиться від антрацитового вугілля

В поточному році Україна витратить 7 мільйонів тон антрацитового вугілля, що на 3,6 мільйона тон менше кількості, спожитої у минулому році. А через два роки ми створимо умови, які дозволять здійснити повну відмову від антрациту. Вжиті заходи дозволять замінити в подальшому його використання вугіллям газової групи.
Таку інформацію надав на засіданні Кабміну України міністр енергетики і вугільної промисловості України І. Насалик.
Він розповів про нову концепцію, згідно з якою використання антрациту в паливному комплексі та на ТЕС буде нівельоване. Натомість за рахунок збільшення власного видобування вугілля газової групи власні потреби держави будуть повністю задоволені. Міністр повідомив, що метою є збільшення видобутку вугілля з одночасним переводом шахт на повну самоокупність, а також вирішення екологічних і соціальних проблем. На сьогодні всі шахти, без виключення, є збитковими.
24 травня поточного року КМУ затвердив надану профільним міністерством та вже апробовану на окремих підприємствах Стратегію розвитку вуглевидобувної галузі. Стратегія побудована з урахуванням напрацьованих та випробуваних при її підготовці заходів, реалізація яких забезпечить збільшення видобутку вугілля на державних шахтах. Одночасно з цим заплановано здійснювати їх перехід на бездотаційну роботу.


Автор: МБФС