5 листопада Патріарх Київський і всієї Руси — України Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, в рамках свого візиту відвідав єврейську громаду Дніпра, і це можна назвати історичною подією. 

Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький разом з Патріархом Філаретом, головою обласної ради Глібом Пригуновим, єпископом Дніпропетровським і Криворізьким Симеоном, меценатом і президентом Міжнародного фонду «Солідарність» Олександром Петровським та іншими духовними і громадськими лідерами, взяли участь в зустрічі з членами єврейської общини.
Головною подією візиту патріарха Київського і всієї Руси — України Філарета, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, в центр «Менора» стала зустріч з єврейською громадськістю, яка пройшла у переповненому залі «Синай»

Овацією і оплесками зустріли євреї Дніпра патріарха Філарета, який, разом з Головним рабином Дніпра і регіону Шмуелем Камінецьким, увійшов до зали в супроводі представників обласної та міської влади, відомих меценатів і філантропів, лідерів єврейської громади і православного духовенства. Шмуель Камінецький в своїй промові високо оцінив діяльність патріарха Філарета, як одного з видатних лідерів українського народу, особливо в сфері зміцнення міжнаціонального і міжконфесійного миру в Украіні.
Патріарх Київський і всієї Руси — України Філарет у центрі «Менора» виступив з програмною промовою, яка справила колосальне враження на присутніх і, безумовно, викличе великий резонанс, як в Україні, так і в міжнародному суспільстві. 

Голова обласної ради Гліб Пригунов відзначив велику увагу відродженню духовності в регіоні, а Епіскоп Дніпровський і Криворізький Симеон в своєму виступі зазначив, що «Менора», як і комплекс «Українське подвір'я», є важливими майданчиками для діалогу і побудови гармонійного соціуму — основи єдиної соборної і процвітаючої України. 

На завершення зустрічі Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату вручив Головному рабину Дніпра і регіону пам'ятний подарунок, і духовні лідери обмінялися добрими побажаннями і благословеннями. 

Шмуель Камінецький та Патріарх Київський і всієї Руси — України Філарет у неформальній розмові разом із Олександром Петровським, Глібом Пригуновим, Влаликою Симеоном та іншими представниками влади, Єврейської громади та УПЦ КП, представниками бізнесу України та Європи спілкувались близько години, що дає можливість для подальшої взаємодії .

На останок 89 річний Філарет відвідав музей центру «Менора», який своєю неповторністю вражає будь яку людину.

Автор: МБФС