Невдовзі в Україні можуть зникнути хвойні ліси. Крім вирубки дерев цьому існує ще одна причина – розповсюдження шкідників, які проявляють підвищену агресію через кліматичні зміни.

Екологи повідомляють, що хвойні дерева в Україні перебувають у небезпеці. На великій території держави, передусім на Волині і Рівненщині, дерева масово сохнуть через розповсюдження шкідників – жуків-короїдів. На цей момент у Рівненській області шкідниками уражено 16 гектарів лісів, близько 7 гектарів постраждало на Волині. В інших регіонах, зокрема на півдні держави, схожа ситуація, тому, за словами екологів, якщо найближчим часом не вдасться повністю позбутися короїдів, хвойні ліси в Україні можуть повністю вимерти.

Як розповідають спеціалісти, активність шкідників-короїдів зумовлена передусім змінами клімату, таким чином, повністю знищити дерево жук може протягом двох місяців.

Головна проблема боротьби з короїдами полягає у тому, що жука важко виявити – він ховається у корі дерев. За словами фахівців, ефективним методом для припинення епідемії цієї хвороби дерев є санітарна вирубка дерев у районах, масово уражених шкідниками. Екологи вже погодилися на застосування такого методу, однак попереджають про необхідність обережності і помірності у вирубці дерев.

Автор: МБФС