В Єврокомісії дали коментар словам очільника Європейської комісії Жан-Клода Юнкера, який днями зазначив, що в Україні достатньо створити спеціальну палату, яка боротиметься проти корупції, при уже існуючих судах, відмовившись від створення окремого Антикорупційного суду. Таку інформацію оприлюднили в ЗМІ посилаючись на лист від помічника пана Юнкера.

За словами радника Єврокомісії Річарда Шостака, голова Єврокомісії хоче, аби в Україні якнайшвидше створили спеціальний компетентний орган, направлений на боротьбу з корупційними випадками. На його думку, ці питання повинні вирішуватися саме в Україні.

Також радник підкреслив, що пан Юнкер зосередив увагу на тому, що необхідно створити професійний юридичний орган, що безпосередньо займатиметься протидією з корупцією. Окрім цього, президент ЄК зауважив, що потрібні гарантії, аби новий антикорупційний орган був незалежним і прозорим.

Додамо, Жан-Клод Юнкер під час офіційного візиту до України повідомив, мовляв, ЄС вирішив, що в Україні достатнім буде створити окрему палату при уже діючих судах, яка займатиметься корупційними питаннями, замість окремого компетентного органу. У свою чергу антикорупційне бюро розкритикувало цю заяву та зазначило, що пана Юнкера дезінформували.

Автор: МБФС