​Історичний візит Патріарха Філарета в єврейську громаду Дніпра і центр «Менора»

​Історичний візит Патріарха Філарета в єврейську громаду Дніпра і центр «Менора»
248528 ПЕРЕГЛЯДІВ

5 листопада Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, в рамках свого візиту відвідав єврейську громаду Дніпра, і це можна назвати історичною подією. 

Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький разом з Патріархом Філаретом, головою обласної ради Глібом Пригуновим , єпископом Дніпропетровським і Криворізьким Симеоном, меценатом і президентом Міжнародного фонду «Солідарність» Олександром Петровським та іншими духовними і громадськими лідерами, взяли участь в зустрічі з членами єврейської общини.
Головною подією візиту патріарха Київського і всієї Руси - України Філарета, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, в центр «Менора» стала зустріч з єврейською громадськістю, яка пройшла у переповненому залі «Синай»

Овацією і оплесками зустріли євреї Дніпра патріарха Філарета, який, разом з Головним рабином Дніпра і регіону Шмуелем Камінецьким, увійшов до зали в супроводі представників обласної та міської влади, відомих меценатів і філантропів, лідерів єврейської громади і православного духовенства. Шмуель Камінецький в своїй промові високо оцінив діяльність патріарха Філарета, як одного з видатних лідерів українського народу, особливо в сфері зміцнення міжнаціонального і міжконфесійного миру в Украіні.
Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет у центрі «Менора» виступив з програмною промовою, яка справила колосальне враження на присутніх і, безумовно, викличе великий резонанс, як в Україні, так і в міжнародному суспільстві. 

Голова обласної ради Гліб Пригунов відзначив велику увагу відродженню духовності в регіоні, а Епіскоп Дніпровський і Криворізький Симеон в своєму виступі зазначив, що «Менора», як і комплекс «Українське подвір'я», є важливими майданчиками для діалогу і побудови гармонійного соціуму - основи єдиної соборної і процвітаючої України. 

На завершення зустрічі Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату вручив Головному рабину Дніпра і регіону пам'ятний подарунок, і духовні лідери обмінялися добрими побажаннями і благословеннями. 

Шмуель Камінецький та Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет у неформальній розмові разом із Олександром Петровським ,Глібом Пригуновим ,Влаликою Симеоном та іншими представниками влади , Єврейської громади та УПЦ КП, представниками бізнесу України та Європи спілкувались близько години,що дає можливість для подальшої взаємодії .

На останок 89 річний Філарет відвідав музей центру «Менора»,який своєю неповторністю вражає будь яку людину.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео