​В Дніпрі американський професор поспілкувався з представниками духовенства Дніпровської Єпархії УПЦ КП.

​В Дніпрі американський професор поспілкувався з представниками духовенства Дніпровської Єпархії УПЦ КП.
56660 ПЕРЕГЛЯДІВ

12 вересня, у Дніпровській Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, відбулася зустріч професора єврейської історії Північно-Західного університету, філолога, перекладача, почесного доктора Національного університету «Києво-Могилянська академія» Йоханана Петровського - Штерна (Чикаго, США) з чисельними представниками Єпархії, священниками та студентами і викладачами Дніпровської духовної Семінарії.

Ініціатором зустрічи став меценат Єпархії, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський, який після де кількох лекцій американського історика для Єврейської громади, запросив гостя до спілкування з представниками Української Православної Церкви.

Поважного гостя зустрічали Олександр Петровський, Єпископ Дніпровський та Криворізький Симеон, Секретар Єпархії, протоієрей Віталій Лопушанський, ректор Дніпровської духовної Семінарії Сергій Нарольський та інші представники духовенства. Професору зі США показали теріторію Єпархії, продемонстрували центральний єпархіальний храм на честь «Ікони Божої Матері Несподівана Радість».

Також завітали і в культурно-духовний центр «Українське Подвір’я», де його директор Наталя Гейман розповіла про цілі та стратегію розвитку закладу. Потім професора ознайомили з історією створення Єпархії, її реконструкціїї і врятування історичної будівлі Дніпра та показали місце майбутнього музею. У робочому кабінеті Керуючого Дніпровською Єпархією Владики Симеона, американського історіка зацікавила присутність різноманітних символів різних релігійних конфесій, зокрема єврейської Ханукії.

Після, у переповненому конференц-залі Дніпровської Єпархії відбулася зустріч професора з представниками духовенства.
Нагадаємо, що Йоханан Петровський - Штерн є головою кафедри Єврейських студій та професором єврейської історії на історичному факультеті Північно-західного університету (Northwestern University) в Чикаго. За його внесок в східно-європейські та українські студії його було призначено Фулбрайтівським спеціалістом в Східній Європі, Асоціативним членом Гарвардського Українського інституту, Ординарним професором Вільного Українського Університету в Мюнхені, почесним професором-гостем Українського Університету у Львові та відзначено почесним доктором Університету «Києво-Могилянська Академія». Петровський-Штерн викладає ранньо-модерну та модерну єврейську історію, вступні курси до біблійних та в раввіністичних студій, іспано-єврейську літературу та філософію, єврейський містицизм та кабалу, курси з історії євреїв Східної Європи, єврейсько-українськi стосунки та слов’янсько-єврейські літературні зв’язки. Він був гостьовим професором в Мюнхені, Парижі, Бостоні, Острозі, Дніпрі, Києві, Варшаві, Кракові, Єрусалимі. 

Йоханан Петровський-Штерн - автор семи монографій, серед яких Золота доба єврейського містечка (Штетла) отримала Національну премію і була номінована на Пуліцеровську премію, книга «Анти-імперський вибір» отримала премію Американської Асоціації Україністів, і нещодавно з’явилась українською мовою, а книга «Євреї та українці: Тисяча років співіснування» (разом з Павлом-Робертом Магочієм) вийшла українською та англійською мовою та отримала нагороду Президента Львівського книжкового форуму. Петровський-Штерн регулярно з’являється з коментарями про ситуацію в Україні на Chicago Public Radio, Associated Press Radio, National Public Radio, а також на телевізійних каналах ZiK, Al Jazeera, WTTW, та CBS.
Щіра та відверта розмова тривала майдже три години. Гість Єпархії розповів про себе, про свої роботи та про своє особисте ставлення до Украхни як держави і шляхи отримання остаточної незалежності, і про дорожну карту, як це зробити. У ході плодотворного спілкування обговорили і українсько-єврейські відносини, історичні і сучасні. Протягом цього вечора учасники зустрічі ознайомилися з єврейською історією, дізналися про нові цікаві факти з українсько-єврейських відносин, а також про відносини між лідерами єврейських національно-демократичних партій та українських націонал-демократів в Українській Народній Республіці і складних питаннях Голокосту та про інши актуальні проблеми історії українсько-єврейських відносин.
Професор Йоханан Петровський-Штерн розповів про історичні події і про шляхи, як про це можна дізнатися. Багато часу приділили уваги і сучасній україно-російській війні та засобам, як іїї припинити. Американський їсторик приводив багато прикладів зі свого життя та життя суспільства.

По закінченні зустрічі професор Йоханан Петровський-Штерн подарував три екземляри своєї книги «Євреї та українці: Тисяча років співіснування» - меценату Єпархії, президенту Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександру Володимировичу Петровському, Керуючому Дніпровською Єпархією Владике Симеону та ректору Дніпровської духовної Семінарії Сергію Нарольському (для музея закладу). У свою чергу Преосвященнійший Владика Симеон презентував гостю книгу «Київ Патріарший – під егідою Його Святості Патріарха Філарета», у виданні на українській та англійській мовах.

Прес - центр Дніпропетровської Єпархії УПЦ КП.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео