На Дніпропетровщині недостатня кількість меморіалів загиблим бійцям війни на Сході, - родичі війсьокових. (Відео)

На Дніпропетровщині недостатня кількість меморіалів загиблим бійцям війни на Сході, - родичі війсьокових. (Відео)
83957 ПЕРЕГЛЯДІВ

Протягом чотирьох років війни на Сході України загинули сотні військових з Дніпропетровської області. Аби пам'ятати героїв, які пішли боронити власну землю, чи не у кожному місті та районі Дніпропетровщини встановлені пам'ятники або іменні таблички на честь полеглих воїнів. Проте більшість меморіалів встановлюють не за державні кошти, як це мало б бути, а за гроші сімей загиблих та волонтерів. Про це сьогодні, 5 вересня, розповіли родичі військових під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро", передає Дніпроград.

Жінка загиблого військового Ганна Счастна розповіла, що досі в місті не прийнято жодної соціальної програми для встановлення меморальних табличок.

"Наразі більшість сімей загиблих військових своїми силами та власноруч встановлюють пам'ятники та стенди. Я так само за власні кошти встановила дошку своєму чоловіку Андрію Широкову, який загинув у 2016 році в бою під Світлодарськом. Перед цим зверталася до місцевої влади за допомогою та ініціативою. Проте безрезультатно. Україна має своїх героїв і кожна людина має знати їх в обличчя", - розповіла Счастна.

В свою чергу, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Іванілова зазначає, що дане питання стало величезною проблемою, яке можна вирішити тільки на державному рівні.

"Хочу підкреслити, що вони йшли захищати не конкретний будинок, сім'ю, вулицю, село чи місто - вони йшли захищати країну. Тому всі вжиті заходи повинні бути тільки на державному рівні, якому, між іншим, родичі загиблих регулярно виплачують податки. В Україні має більше проводитися заходів, присвячених пам'яті загибелі солдатів у сучасній війни. Це потрібно для того, щоб виховувати патріотизм українського народу. Наші люди і, особливо, діти повинні знати своїх героїв в обличчя, повинні знати їх подвиги.

Навіть музеї, пам'ятники, обеліски - все ставиться за рахунок небайдужих людей і організацій. За їх рахунок ведеться і підтримка родичів загиблих героїв. Безумовно, всі ми дуже вдячні за їхній внесок, але дана проблема повинна вирішуватися не за рахунок добрих людей, а за рахунок держави", - вважає Іванілова.

Автор:  Дарина ТВАРА  Дніпроград

МБФ Солідарність

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео