У Дніпрі відкрили Алею спортивної слави та вручили легендарному Віктору Савченку медаль почесного громадянина міста

У Дніпрі відкрили Алею спортивної слави та вручили легендарному Віктору Савченку медаль почесного громадянина міста
222012 ПЕРЕГЛЯДІВ

18 травня, в Дніпровській міськраді відкрився музей - «Алея спортивної слави». Цей куточок спорту розташований на другому поверсі будівлі і зроблений з фотографіями, нагородами і особистими речами найзнаменитіших спортсменів міста.

Як зазначив заступник мера Олександр Шикуленко, тепер кожен, хто приходить до міськради, зможе побачити людей, які прославляли наше місто на весь світ, імена яких увійшли в історію спорту. Більше 30 спортсменів нашого міста стали чемпіонами і призерами Олімпіад і про кожного з них розказано на цій експозиції.

Тут є стенди з медалями, кубками, нагородами, завойованими спортсменами нашого міста на чемпіонатах Європи і Світу, Олімпійських іграх та інших престижних турнірах. Знайшлося серед нагород місце і особистої амуніції спортсменів - боксерським рукавичкам, тенісним ракеткам,ключкам і м'ячам. А центральна частина віддана великим і видовищним фотографіям наших спортивних легенд. Їх з величезним інтересом розглядали і гості заходу і самі запрошені зірки спорту. Серед них були Олексій Чередник, Євген Яровенко - чемпіони Олімпійських ігор з футболу; чемпіонка Олімпійських ігор з баскетболу Олена Жирко, Іван Бєляєв та Анна Рижикова (Ярощук) - призери Олімпійських ігор з легкої атлетики; Юрій Зайцев - чемпіон Олімпійських ігор з важкої атлетики, Анастасія Коженкова і Катерина Тарасенко - чемпіонки Олімпійських ігор з академічного веслування, Богдан Нікішин - неодноразовий переможець Кубків світу з фехтування на шпагах та багато інших відомих спортсменів і тренерів.

На урочистому відкритті цього музею було багато спогадів. В тому числі, і про наших перших олімпійських чемпіонів. Про Людмилу Лисенко, яка принесла ще в 1960-х перше «золото» Олімпіад Дніпропетровську. Про першу олімпійську чемпіонку незалежної України Оксану Баюл. І про тих легендарних спортсменів, яких вже немає разом з нами. Всі запрошені зірки спорту були нагороджені пам'ятними дипломами та подарунками.
Апофеозом урочистої частини стало вручення регалій «Почесного громадянина Дніпра» призеру Олімпіади-1980, а нині ректору Придніпровськоі Академії фізичної культури і спорта, легендарному Віктору Григоровичу Савченко. Це звання йому одноголосно присуджено на останній сесії міськради.

Дякую жителям міста, громадськості, яка висунула мене на це почесне звання! - подякував Віктор Савченко. - Для мене дуже почесно бути відзначеним таким званням і опинитися серед героїв даної Алеї. Кожен з її героїв своїми досягненнями увічнив своє ім'я. Кожен прославив наше місто і нашу країну!-
Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» вітає Віктора Савченка з почесним званням і бажає нашій легендарній особистості здоров‘я та плідної праці на користь рідного Дніпра.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео