РАЗОМ ІЗ ФОНДОМ ДО НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ !

РАЗОМ ІЗ ФОНДОМ ДО НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ !
252154 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як ми вже повідомляли, у 2018 році Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» підтримав і взяв під свою опіку талановитого 15 – річного хлопчика з Дніпра Ігора Шибку.
Вихованець астроклуба «Прямуй за Сонцем» міської Станції юних техніків Дніпра, 15-річний десятикласник Ігор Шибка став в 2018 році переможцем Всеукраїнського конкурсу винахідників і отримав Національну премію «Диво-дитина» в номінації «Найрозумніша дитина України». Він розробив і представив систему управління роботами, які зможуть бути використані на сході держави для наших Збройних Сил України. Також Ігор Шибка винайшов помічника для незрячих людей. Хлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди. На той час це була одна з з останніх робіт хлопця – прилад для людей, які втратили зір у зоні АТО. На тілі, чи на одязі встановлюються датчики, які через спеціальний прилад реагують на перешкоди і голосом подають сигнал людині.

Зараз дев'ятикласник з Дніпра створив вже більш покращений пристрій, що допомагає незрячим людям дізнаватися про перешкоди та озвучувати ім відстань. Це робить можливим допомагати людям зі слабким зором адаптуватись, а зовсім незрячим цей пристрій є гарним помічником при пересуванні. Відтепер ця система виглядає, як майже звичайні окуляри. Вони оснащені датчиком відстані і за допомогою звукових сигналів сповіщають людину про об'єкти попереду, ззаду, унизу та вгорі.

Собівартість пристрою складає на даний момент усього 300 гривень. При покращенні його максимально він буде коштувати до 1000 гривень. Робота Ігора по удосконаленню проекта триває. Він намагається зробити його якомога краще і зручніше.


Ігор з шести років захоплюється радіоелектронікою. Інтерес до цього заняття прищепили йому батьки Ольга Сергійовна та Григорій Іванович - вони викладачі міської станції юних техніків і зараз вивчають більш 80 юних дніпрян. 
Ігор Шибка отримав свою першу премію за винахідливість ще у першому класі і всі ці роки продовжує працювати над новими ідеями та проектами. А бійці АТО, які в результаті поранень втратили зір, надихнули хлопця на допомогу саме героям України. Він разом з батьками вже 4 роки займається волонтерством. Допомагає військовослужбовцям в дніпровських госпіталях. 
Вундеркінд з Дніпра також вигадує та розробляє роботів різноманітного напрямку і видів діяльності - для розмінування місцевості, для управління смартфоном, для використання у технологічних умовах лабіринтів підприємств та спеціальних об’єктів, для ЗСУ, для використання роботів на інших планетах Сонячної системи, зокрема на Марсі. Також можна використовувати роботів для управління розумної домівки, для діагностування у домашніх умовах медичних показників організму людини, для лазерного гравірування, тощо.
Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» підтримує і взяв під свою постійну опіку талановитого 15 - річного хлопчика з Дніпра. На початку 2019 року від фонду Ігор Шибка отримав подарунок - сучасний телефон.

Як зазначила віце-президент фонду Яна Юріївна Іванілова – «талановиту молодь треба підтримувати, для того, щоб вона залишалася у нашій країні і створювала нові проекти саме для нашої держави. Щоб кращі не виїжджали за кордон, треба їх підтримувати, для того, щоб вони мали перспективу саме в нашій країні. А таких дітей у нас багато».

Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» і в майбутньому завжди буде підтримувати і допомагати юному вундеркінду з Дніпра.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео