Курс лікування для дітей з особливими потребами Олександрівського та Хортицького реабілітаційних центрів м.Запоріжжя.

Курс лікування для дітей з особливими потребами Олександрівського та Хортицького реабілітаційних центрів м.Запоріжжя.
194691 ПЕРЕГЛЯДІВ

Останнім часом все більшу популярність набирає іпотерапія (дослівний переклад - "лікування за допомогою коня"). Її ефективність настільки велика, що у багатьох країнах світу вона використовується як основний метод реабілітації інвалідів. За допомогою іпотерапії як і у дітей, так і у дорослих успішно лікуються захворювання нервової системи - неврози, загальні розлади, ДЦП, усі види порушень психічного розвитку (затримка мовного, психомоторного розвитку, ранній дитячий аутизм). Іпотерапію, як метод лікування, почали активно застосовувати ще на початку 18-го століття. Адже спілкування з конями допомагає досягти фізичної і психологічної гармонії, а верхова їзда розвиває координацію, покращує фізичну форму, не кажучи вже про її дивовижну здатність виліковувати безліч захворювань.

Враховуючи позитивний досвід і гарні відгуки батьків Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» надав можливість пройти курс лікування дітям з особливими потребами Олександрівського та Хортицького реабілітаційних центрів м.Запоріжжя. Перша група дітей в складі семи чоловік вже цими днями за певним розкладом відвідали лікувальні заняття. Лікувальний ефект здійснюється завдяки конституції і фізичним даним коня, адже його крок приблизно дорівнює кроку людини, і хворому передається імпульси (110-140 в хвилину) від спини тварини. Для того, щоб утриматися на коні, необхідно постійно балансувати, а це сприяє поліпшенню координації рухів. Ще у коня температура тіла на 2 градуси вища, ніж у людини, тому при верховій їзді здійснюється своєрідний масаж з підігріванням. Кінь - спокійна тварина, і прямо на ній можна виконувати вправи лікувальної фізкультури. Це підходить і корисне для дітей, що страждають дитячим церебральним паралічем. Для них сеанси іпотерапії проходять в основному лежачи.

З точки зору психології, контакт з конем дарує людині безліч позитивних емоцій, допомагає розкріпачитися. Для хворих дітей, цей чинник є дуже важливим, оскільки така дружба виключає властиві людському соціуму конкуренцію і недоброзичливість, а припускає щиру любов і прихильність. Також, для більшості людей, що страждають певними захворюваннями, важливим є те, що при спілкуванні з конем не вимагається у буквальному розумінні говорити. Для цього спілкування набагато важливіше використати мову жестів. Кінь сприймає образ людини, реагує на його рухи, інтонації, запах і навіть температуру тіла. Часто саме з цієї причини кінь служить посередником в спілкуванні з особливо тяжкохворими пацієнтами.

Як не парадоксально, але іноді тварина набагато краще розуміє людину, ніж сама людина. Курс і тривалість проведення іпотерапії залежить від поставленого діагнозу, а також від свідчень і цілей. Представники Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» забезпечать відвідування необхідної кількості занять за призначенням лікаря. Але звичайне спілкування з кіньми складає довгий період і триває навіть після досягнення результату, адже для більшості пацієнтів це миролюбне створення назавжди залишається кращим другом.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео