Фонд підтримав і взяв під свою опіку талановитого 15 - річного хлопчика з Дніпра.

Фонд підтримав і взяв під свою опіку талановитого 15 - річного хлопчика з Дніпра.
167031 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вихованець астроклуба «Йди за Сонцем» міської Станції юних техніків Дніпра, 15-річний десятикласник Ігор Шибка став в цьому році переможцем Всеукраїнського конкурсу винахідників і отримав Національну премію «Диво-дитина» в номінації «Найрозумніша дитина України». Він розробив і представив систему управління роботами, які зможуть бути використані на сході держави для наших Збройних Сил України. Також Ігор Шибка винайшов помічника для незрячих людей. Хлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди. Це одна з останніх робіт хлопця – прилад для людей, які втратили зір у зоні АТО. На тілі, чи на одязі встановлюються датчики, які через спеціальний прилад реагують на перешкоди і голосом подають сигнал людині.

Вундеркінд з Дніпра вигадує та розробляє роботів різноманітного напрямку і видів діяльності - для розмінування місцевості, для управління смартфоном, для використання у технологічних умовах лабіринтів підприємств та спеціальних об’єктів, для ЗСУ, для використання роботів на інших планетах Сонячної системи, зокрема на Марсі. Також можна використовувати роботів для управління розумної домівки, для діагностування у домашніх умовах медичних показників організму людини, для лазерного гравірування, тощо.

Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» прийняв рішення підтримати і взяти під свою постійну опіку талановитого 15 - річного хлопчика з Дніпра. Як зазначила віце-президент фонду Яна Юріївна Іванілова – «талановиту молодь треба підтримувати, для того, щоб вона залишалася у нашій країні і створювала нові проекти саме для нашої держави. Щоб кращі не виїжджали за кордон, треба їх підтримувати. А таких дітей у нас багато».

Ігор з шести років захоплюється радіоелектронікою. Інтерес до цього заняття прищепили йому батьки - вони викладачі міської станції юних техніків. Ігор Шибка отримав свою першу премію за винахідливість ще у першому класі і всі ці роки продовжує працювати над новими ідеями та проектами. Наприклад в своїх останніх проектах помічника для людей з проблемами зору Ігор зробив з підручних матеріалів. Кілька ультразвукових датчиків, транзистори, акумулятори, плата і система голосових повідомлень - це все, що знадобилося юному винахідникові. А бійці АТО, які в результаті поранень втратили зір, надихнули хлопця на допомогу саме героям України. Він разом з батьками вже 4 роки займається волонтерством. Допомагає військовослужбовцям в дніпровських госпіталях.
Зараз Ігор відбув у літній табір Малої Академії наук України до Львова, де протягом восьми днів буде і відпочивати і працювати, а також представляти свої нові розробки та проекти та дізнаватися про нове.
Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» взяв усі витрати по поїздці та перебуванню талановитої дитини в таборі на себе і в майбутньому завжди буде підтримувати і допомагати юному вундеркінду з Дніпра.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео