Запорізький край - козацька столиця України. Акція фонду на Хортиці.

Запорізький край - козацька столиця України. Акція фонду на Хортиці.
167139 ПЕРЕГЛЯДІВ

Саме тут, за Дніпровськими порогами, зародилася козацька вольниця і козацька слава. Тут сформувався образ запорізького козака - втілення військової доблесті, відданості Батьківщині та волелюбності. Образ, який став одним із символів України. Занурити дітлахів в історію рідного краю вирішили і представники Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» та організовали поїздку для дітей з особливими потребами на острів Хортиця.

25 дітлахів відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Хортицького р-ну м. Запоріжжя з батьками змогли побачити незабутнє дійство у виконанні артистів, що ніби переносять глядача у минуле. Заздалегідь був замовлений комфортабельний автобус, який доставив делегацію від центру реабілітації до історичного театру. На незабутні враження та море позитиву сподівались діти та представники фонду при відвідуванні запорізької родзинки і культового місця Хортиці, кінного театру «Запорізькі козаки». І їх сподівання виправдались. 

З різних сторін на території розміщені елементи українського колориту - козацькі курені, кузня, гончарня, зброярня, шорня, стайні і просторий плац, на якому проходить театральне дійство та глядацькі трибуни. «Перенесення» в минуле почалося зі входу на територію. Козаки вітали гостей і розповідали смішні історії із життя. Яскраві костюми , професійні трюкові постановки, живе спілкування з глядачем дуже сподобалось дітям. Козаки включили в програму елементи вольтижування (виконання акробатичних і гімнастичних вправ самостійно і в парі), джигітування – трюки на конях, роботу гарапником (батогом), а також захоплюючі козацькі ігри та розваги. Після виступу козацького театру діти мали змогу покататися на конях і спробувати постріляти з арбалету. 

Катання в супроводі «справжніх» козаків особливо вразило. Після розважальної програми настав час поласувати пряниками ручної роботи, які підготували представники Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність». 

Діти і їх батьки весело і корисно провели час і вже сподіваються на нову зустріч з гостинним історичним подвір’ям.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео