Спілкування з тваринами, як приємна терапія для дітей з інвалідністю

Спілкування  з  тваринами,  як приємна терапія для дітей з інвалідністю
250199 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ще одна акція фонду.

На цей раз у Запоріжжі.
Здавна доведено, що спілкування з тваринами позитивно впливає на людину. Щоденні прогулянки з собакою позбавляють від гіподинамії, а погладжування кішки заспокоює нервову систему.

Так останнім часом тварин стали активно залучати і до реабілітації дітей з такими тяжкими захворюваннями, як ДЦП, олігофренія, ЗРР та інші. З’явились цілі методики занять з тваринами – терапевтами.

Так звернули увагу на цей факт і представники Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», сподіваючись, що спілкування з тваринами дозволить дітям, які страждають на ті чи інші захворювання, підняти їм настрій і покращити самопочуття.

«Ми не ставимо перед собою лікувальні цілі - це можуть робити лише лікарі, але розраховуємо, що пет-терапія, як мінімум надасть дітям більшу впевненість, в тому числі і при зустрічі з тваринами» - говорить Вемiр Суренович Давітян - віце президент фонду.
Так для дітей з інвалідністю, відділення соціальної реабілітації Олександрівського району м. Запоріжжя була організована ознайомча поїздка до контактного зоопарку «Аквазоо». Це стало справжньою подією для дітей та їх батьків. Вони заздалегідь готувались, заготовлюючи ласощі для звірів і «банери вдячності».

 Гостинний двір сільського туризму виправдав усі сподівання дітлахів, батьків і представників фонду. Всі тварини ручні та доглянуті і майже кожну з них можна було потримати, погладити чи принаймі пригостити. І безумовно поспілкуватись. Дітей неможливо було зібрати до купи. На території вони швидко освоїлися і вибрали своїх улюбленців. Навіть запрошення на смачний обід (домашня локшина, каша з вогнища з куркою, компот) не могло відірвати дітей від ручних, вдячних мешканців садиби. 

Головна мета цього міні-проекту - розвиток емоціональної, сенсорної сфери дитини. Спілкування з тваринами відкриває нові можливості для отримання тактильних відчуттів, що викликають у дітей позитивні емоції. Зоотерапія - всього лише один з методів комплексної реабілітації дітей-інвалідів, але її роль в корекційному процесі достатньо значна. Такі «контактні» зустрічі показують, що спілкування з тваринами стає яскравим і пам’ятним епізодом для дітей.
В планах фонду продовжувати «контактні» зустрічі і облаштувати «живі» куточки в декількох реабілітаційних центрах міста.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео