У Дніпрі провели 22 –й Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль «Орлятко збирає друзів»

У Дніпрі  провели  22 –й Міжнародний  дитячий фольклорний фестиваль «Орлятко збирає друзів»
83639 ПЕРЕГЛЯДІВ

19-21 травня 2018 року, народний ансамбль танцю «Орлятко», за підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», провів у Дніпрі 22-й Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль - «Орлятко збирає друзів». За 21 рік проведення фестивалю Дніпро (Дніпропетровськ) відвідали більше 20 тисяч учасників, а це 130 колективів з різних країн світу. Перший фестиваль був проведений ще в 1994 році. 

Засновником організатоором фестивалю є народний ансамбль танцю "Орлятко", (художній керівник заслужений працівник культури України - Олександр Вітольдович Соколовський). Який зазначив, що головна мета цього фестивалю – це дружба дітей і світ проти війни.

Відкриття фестивалю і сама конкурсна програма проходила у приміщенні Дніпровської філармонії. Саме там усі представляли свої конкурсні програмии. Цьогоріч до Дніпра приїхали і гості зі Львова та Молдови. Свою майстерність членам журі показали Дніпровські колективи – «Ровесник», «Антарес», «Максимум», «Зіронька» і «Транс- денс». А також два колективи зі Львова – «Левеня» та «Полонина». Порадував журі і глядачів ансамбль народного танцю з Молдови «Чуляндра».

Головна подія фестивалю пройшла у Дніпропетровському театрі опери та балету 21 травня . Організатори влаштували для усіх дніпрян та гостей міста справжній гала-концерт професійного рівня, де взяли участь усі колективи фестивалю. А на завершення , народний ансамбль танцю «Орлятко» презентував свою нову прем’єру – музично-танцювальнцу виставу «Гаррі Поттер». Овації кожному учаснику дійства лише підкреслили високий рівень виконавчої майстерності колективів. Були і приємні сюрпризи від друзів фестивалю. Від Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солидарність», віце-президент фонду Яна Юріївна Іванілова кожному колективу презентувала пам ятні подарунки.

Як відзначила у своїй промові Яна Юріївна Іванілова –«Цей фестиваль дійсно найвищого рівня і гідний того, щоб ці музично-танцювальні номери показувати по всій Україні і в Європі».
Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» завжди готовий підтримувати великі фестивалі культури та мистецтва у Дніпрі, і вважає, що проведення в обласному центрі великих міжнародних форумів сприяє популярізації Дніпра у Європі та Світі та допомагає нашій молоді розвиватися у культурному напрямку.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео