​Для вихованців Запорізького будинку - інтернату провели реабілітаційний тренінг

​Для вихованців Запорізького будинку - інтернату провели реабілітаційний тренінг
28373 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні 167 тисяч дітей з інвалідністю, а це – 2% всього дитячого населення. Фактично они ізольовані від своїх однолітків саме в інтернатах і тому їм надзвичайно складно увійти у доросле життя. У підсумку менше ніж 10% випускників інтернатів інтегруються в суспільство.

Як повірити в себе, якщо ніхто не вірить? Саме під таким гаслом  міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» відвідав вихованців Запорізького дитячого будинку - інтернату. Для дітей та педагогів провели навчально - реабілітаційний тренінг.
Будинок-інтернат є соціальним медичним закладом для постійного проживання дітей, хлопчиків з дефектами розумового розвитку. В інтернаті 150 вихованців, серед них половина - сироти та діти без батьківського піклування.

Психолог фонду провів інтерактивний тренінг, на якому надав  консультативну допомогу як вихованцям, так і педагогам, що працюють з дітьми з особливими потребами.
«Наша мета - донести до розуміння дітей та викладачів, що дитина перебуваючи в інтернаті чи дитячому будинку багато на що здатна, вона може самореалізуватися. Ми хочемо допомогти дітям позбутися страхів та фобій, а також стереотипу, що у вихованця сирітського приюту немає нормального майбутнього, немає ніяких перспектив. Ми хочемо допомогти їм виявити приховані таланти. Виявляти творчий потенціал та допомогти цей потенціал розвити та вдосконалити».

Яскравий приклад вчений - Стівен Хокінг. Він змінив теорію виникнення світу сидячи в інвалідному кріслі. Що важливо, при цьомувін навіть не міг говорити.

У дітях є надзвичайна жага до життя! Вони уважно слухали та задавали багато питань, вони цікавляться, хочуть розвиватися, ставати краще та пізнавати нове. Це дуже важливо! Адже, якщо хоч до декількох вихованців нам вдалося «достукатися», їх життя може стати інакшим», - зазначив спеціаліст, психолог благодійного фонду.

Цей захід відбувся у рамках спецпроекту фонду - «Крок у майбутнє».

Мета цього спецпроекту допомогти дітям з дитячих будинків та інтернатів знайти своє місце в житті, адаптуватися, позбавити страхів і комплексів. Орієнтувати в майбутній професії та роботі. Дати зрозуміти, що вони не просто можуть інтегруватися в суспільство, а й що це їхнє законне право.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео